, meniny oslavuje: , zajtra má meniny:

Úvod | Textová verzia | Mapa stránky
Pages Navigation Menu

Oficiálny portál obce

Cykloturistika

Slovenská Ves a okolie

Slovenská Ves – Vojňany – Vygoda – Kríž – Slovenská Ves

 • 13 km
 • MTB, asfalt + lesná cesta, ľahká

Zo Slovenskej Vsi po hlavnej ceste smerom na Spišskú Starú Ves, po 250 m pri cintoríne doprava, okolo cintorína na poľnú cestu smerom k družstvu, za družstvom cez potok na starú asfaltovú cestu, po nej až do Vojnian, cez potok na hlavnú cestu doľava a asi 1,5 km na križovatku s cestou do Spišskej Starej Vsi. Pokračujeme ďalej rovno po úzkej asfaltke okolo dreveníc Vygoda asi 3 km na rázcestie pri kríži. Doľava po žltej cyklotrase chvíľu strmší zjazd a ďalej cez lúku po poľnej ceste, okolo židovského cintorína až do Slovenskej Vsi.

Slovenská Ves – Smrečiny – Slovenská Ves

 • 16 km
 • MTB, lesná cesta, ťažká

Zo Slovenskej Vsi po hlavnej ceste smerom na Spišskú Starú Ves k družstvu, doľava na poľnú cestu (stále po žltej cyklotrase), okolo židovského cintorína, ďalej stále po poľnej ceste, potom asi 700 m cez lúku a lesnou cestou na rázcestie pri kríži. Ďalej stále po žltej strmým výšľapom až na hrebeň Spišskej Magury. Na hrebeni doľava ešte asi 200 m na odbočku Smrečiny. Tu doľava na zelenú jednosmernú cyklotrasu, strmým zjazdom po lesnej ceste na skládku a odtiaľ asi 1,2 km po lesnej asfaltke na rázcestie pri kríži, tu doprava po žltej cyklotrase do Slovenskej Vsi.

Slovenská Ves – Lendak – cyklochodník – rezervoár – elektráreň – Slovenská Ves

 • 16 km
 • asfalt (Lendak – cyklochodník, poľná cesta), ľahká

Zo Slovenskej Vsi po zelenej cyklotrase do Lendaku, tu doľava na žltú cyklotrasu po poľnej ceste cez most cez rieku Belá (Wilbach), za mostom doprava (stále po žltej) cez polia na cyklochodník, doľava po cyklochodníku na križovatku Spišská Belá – rezervoár, tu doľava na žltú cyklotrasu, okolo malej vodnej elektrárne a do Slovenskej Vsi.

Sl. Ves – Vojňany – Toporec – Toporecké sedlo – Magurské sedlo – Slovenská Ves

 • 25,5 km
 • asfalt, stredná

Zo Slovenskej Vsi po hlavnej ceste smerom na Spišskú Starú Ves, po 250 m pri cintoríne doprava, okolo cintorína na poľnú cestu smerom k družstvu, za družstvom cez potok na starú asfaltovú cestu, po nej až do Vojnian, cez potok na hlavnú cestu. Doprava smerom na Podhorany, pred Podhoranmi doľava na starú asfaltovú cestu chvíľu dokopca, potom krátky zjazd do Toporca. Tu doľava a tiahlym stúpaním do Toporeckého sedla (zelená cyklotrasa), v sedle doľava na modrú cyklotrasu do Magurského sedla, na križovatke s hlavnou cestou doľava po hlavnej ceste zjazd až do Slovenskej Vsi.

Slovenská Ves – Rezervoár – Sedem potokov – Altánok nad Mlynčekmi – Kežmarské Žľaby – Tatranská Kotlina – Lendak – Slovenská Ves

 • 30 km
 • asfalt, ľahká

Zo Slovenskej Vsi po žltej cyklotrase okolo malej vodnej elektrárne a rezervoáru na cyklochodník. Tu doprava po cyklochodníku až na odbočku Sedem potokov. Doľava na starú lesnú asfaltku (žltá cyklotrasa) na rázcestie pri altánku nad Mlynčekmi. Tu doprava na modrú cyklotrasu do Kežmarkých Žľabov a odtiaľ doprava zjazd do Tatranskej Kotliny. Prejdeme až na koniec Tatranskej Kotliny smerom na Ždiar a tu doprava na zelenú cyklotrasu do Lendaku a do Slovenskej Vsi.

Slovenská Ves – Smrečiny – Bachledova dolina – Tatranská Kotlina – Slovenská Ves

 • 31 km
 • MTB, ťažká

Zo Slovenskej Vsi po hlavnej ceste smerom na Spišskú Starú Ves k družstvu, doľava na poľnú cestu (stále po žltej cyklotrase), okolo židovského cintorína, ďalej stále po poľnej ceste, potom asi 700 m cez lúku a lesnou cestou na rázcestie pri kríži. Ďalej stále po žltej strmým výšľapom až na hrebeň Spišskej Magury. Na hrebeni doľava ešte asi 200 m na odbočku Smrečiny. Pokračujeme ďalej po hrebeni (modrá cyklotrasa) cez vrchol Smrečín, neskôr okolo vyhliadkovej veže k vrchnej stanici sedačkovej lanovky v Bachledovej doline. Tu doľava niektorou zo zjazdových tratí Bikeparku dole do Bachledovaj doliny a ďalej až na križovatku z hlavnou cestou. Odbočíme doprava smerom na Ždiar a asi po 500 m doľava cez most na križovatku zo zelenou cyklotrasou. Tu doľava a po starej asfaltke cez Tatranskú Kotlinu a Lendak do Slovenskej Vsi.

Slovenská Ves – Magurské sedlo – Pri tablici – Ždiar – Slovenská Ves

 • 48 km
 • MTB, ťažká

Zo Slovenskej Vsi po hlavnej ceste smerom na Spišskú Starú Ves asi 8,5 km do Magurského sedla. Tu odbočíme doľava na lesnú cestu (modrá cyklotrasa), ktorá nás povedie hrebeňom Spišskej Magury cca 18,5 km až k rázcestiu pri tablici. Tu doľava buď zelenou po asfaltke, alebo kratšou žltou po lesnej ceste k lyžiarskemu stredisku Ždiar – Príslop. Ďalej doprava cez lúku (zelená cyklotrasa) a strmým zjazdom chodníkom v lese dole do Monkovej doliny a dole stále po zelenej do Ždiaru, Tatranskej Kotliny, Lendaku a Slovenskej Vsi.

Slovenská Ves – Toporec – Toporčík – Ihľany – Zaľubica – Kežmarok – Spišská Belá – Slovenská Ves

 • 49 km
 • asfalt, stredná

Zo Slovenskej Vsi po hlavnej ceste smerom na Spišskú Starú Ves, po 250 m pri cintoríne doprava, okolo cintorína na poľnú cestu smerom k družstvu, za družstvom cez potok na starú asfaltovú cestu, po nej až do Vojnian, cez potok na hlavnú cestu. Doprava smerom na Podhorany, pred Podhoranmi doľava na starú asfaltovú cestu chvíľu do kopca, potom krátky zjazd do Toporca. Tu doprava asi 2,5 km na križovatku s hlavnou cestou. Na križovatke rovno na most cez rieku Poprad do Holumnice, ďalej cez Jurské do Ihlian. Tu na cyklotrasu smerom do Ľubice – cez sedlo pod Bleskovcom, tankovú strelnicu a Zaľubicu. Z Ľubice do Kežmarku a po cyklotrase alebo po hlavnej ceste cez Strážky do Spišskej Belej, na cyklochodník k rezervoáru a okolo malej vodnej elektrárne do Slovenskej Vsi.

Slovenská Ves – Lendak – Malá Poľana – Spišské Hanušovce – Jezersko – Jezersko Jazero – Magurka – Ždiar – Slovenská Ves

 • 53,5 km
 • MTB, ťažká

Zo Slovenskej Vsi po zelenej cyklotrase do Lendaku, na križovatke so žltou pri obecnom úrade doprava a po žltej tiahlym, ďalej už dosť prudkým stúpaním lesnou cestou až na hrebeň Spišskej Magury k vyhliadkovej veži. Na hrebeni doľava okolo vrchnej stanice sedačkovej lanovky (modrá cyklotrasa) k rázcestiu Malá Poľana. Tu doprava na žltú na križovatku Pod Hrbom a ďalej po zelenej zjazd do Spišských Hanušoviec. Na hlavnej ceste doprava asi 2 km a doprava do obce Jezersko. V dolnej časti obce po zelenej cyklotrase doľava na lesnú cestu strmým výšľapom ponad Jezerské jazero, ďalej už nie tak strmo traverzovou cestou cez zjazdovky na križovatku Pod Hrbom. Tu doľava na žltú a hore na hrebeň Spišskej Magury – Malá Poľana. Na hrebeni doprava po modrej hrebeňovej cyklotrase na vrchol Magurky. Tu doľava na žltú a zjazd do Ždiaru. V Ždiari  doľava na zelenú cyklotrasu, cez Tatranskú Kotlinu a Lendak do Slovenskej Vsi.

Slovenská Ves – Magurské sedlo – Spišské Hanušovce – Osturňa – Ždiar – Slovenská Ves

 • 60 km
 • asfalt, stredná

Zo Slovenskej Vsi po hlavnej ceste smerom na Spišskú Starú Ves, cez Magurske sedlo, Reľov do Spišských Hanušoviec. Tu doľava (zelená cyklotrasa) cez Hanušovské sedlo, Veľkú Frankovú do Osturne. V Osturni odbočíme doľava (stále po zelenej) a dlhým výšľapom až na rázcestie Pri tablici. Pokračujeme po zelenej cez Ždiar, Tatranskú Kotlinu a Lendak do Slovenskej Vsi.

Slovenská Ves – Smrečiny – Malá Poľana – Malá Franková – Veľká Franková – Kacwin – Niedzica – Spišská Stará Ves – Hanušovské sedlo – Malá Poľana – Bachledova – Slovenská Ves

 • 74,5 km
 • MTB,ťažká

Zo Slovenskej Vsi po hlavnej ceste smerom na Spišskú Starú Ves k družstvu, doľava na poľnú cestu (stále po žltej cyklotrase), okolo židovského cintorína, ďalej stále po poľnej ceste, potom asi 700 m cez lúku a lesnou cestou na rázcestie pri kríži. Ďalej stále po žltej strmým výšlapom až na hrebeň Spišskej Magury. Na hrebeni doľava ešte asi 200 m na odbočku Smrečiny. Pokračujeme ďalej po hrebeni (modrá cyklotrasa) cez vrchol Smrečín, neskôr okolo vyhliadkovej veže k vrchnej stanici sedačkovej lanovky v Bachledovej doline. Ďalej po modrej cez Malú Poľanu k odbočke do Malej Frankovej. Tu odbočíme doprava na žltú cyklotrasu, ktorou zídeme do Malej Frankovej a odtiaľ po hlavnej ceste do Veľkej Frankovej. Na križovatke doľava smerom na Osturňu a po cca 1 km doprava na cyklotrasu do Kacwina, ďalej do Niedzice a okolo Czorsztynskiego jazera do Lysej nad Dunajcom a do Spišskej Starej Vsi. Tu doprava na lesnú cestu (žltá cyklotrasa), výšľap do Hanušovského sedla a ďalej po žltej stále hore až na Malú Poľanu – hrebeň Spišskej Magury. Na hrebeni odbočíme doľava (modrá hrebeňová cyklotrasa) k hornej stanici sedačkovej lanovky a odtiaľ niektorou zo zjazdových tratí bikeparku dole do Bachledovej doliny a ďalej až na križovatku s hlavnou cestou. Na križovatke doľava do Tatranskej Kotliny, cez Lendak do Slovenskej Vsi.

 

www.mountainbiking.sk

Spišská Belá a okolie - 5 km

Cykloturistický chodník v dĺžke deväť kilometrov spája Spišskú Belú a Tatranskú Kotlinu. Trasa sa začína pri Belianskom rybníku a pozdĺž cesty I/67 vedie až k zastávke Čarda v Tatranskej Kotline. Šírka chodníka je tri metre, je celoasfaltový a vhodný pre cyklistov i korčuliarov. V zime ho využívajú  bežeckí lyžiari.

www.visitslovakia.com/cyklotrasa-spisska-bela-tatranska-kotlina

Súčasťou chodníka sú štyri väčšie odpočívadlá, kde sú umiestnené turistické mapy regiónu a cyklotrasy. Cyklochodník je prvou etapou veľkého projektu budovania cyklotrás, ktoré by mali viesť celým podhorím Tatier.

Ľubica a okolie - 14 km

Podrobný opis cyklotrás  v bývalom  Vojenskom obvode Javorina nájdete na www.cyklo.hiking.sk

Cyklotrasy na území Vysokých Tatier

 • Tatranská Kotlina – Spišská Belá dĺžka: 2 x 9 km; prevýšenie: 135 m; povrch: asfalt; náročnosť: ľahká
 • Tatranské Matliare (okruh) dĺžka: 4,7 km; prevýšenie: 86 m; povrch: asfalt; náročnosť: ľahká
 • Kežmarské Žľaby – Mlynčeky dĺžka: 7,7 km; prevýšenie: 240 m; povrch: asfalt; náročnosť: ľahká
 • Autobusová zastávka Biela Voda – Zelené pleso dĺžka: 2 x 8,5 km; prevýšenie: 605 m; povrch: asfalt, terén; náročnosť: ťažká
 • Tatranská Lomnica – Štart (okruh) dĺžka: 3,4 km; prevýšenie: 248 m; povrch: asfalt, terén; náročnosť: stredne ťažká
 • Tatranská PoliankaSliezsky  dom dĺžka: 2 x 7,1 km; prevýšenie: 605 m; povrch: asfalt; náročnosť: ťažká
 • Starý Smokovec –  Hrebienok dĺžka: 2,4 km; prevýšenie: 275 m; povrch: asfalt; náročnosť: ťažká. Na konci je možné cyklotrasu skombinovať s návštevou Rainerovej alebo Bilíkovej chaty a Vodopádov Studeného potoka.
 • Nový Smokovec – Žákovská Poľana dĺžka: 1,9 km; prevýšenie: 188 m; povrch: terén; náročnosť: stredne ťažká
 • Gerlachov – Motorest Raimund (Starý Smokovec – Pod Lesom) dĺžka: 5,6 km; prevýšenie: 38 m; povrch: asfalt, terén; náročnosť: ľahká
 • ŠtôlaNová Polianka dĺžka: 2,8 km; prevýšenie: 145 m; povrch: asfalt; náročnosť: stredne ťažká
 • Vyšné Hágy – Nižné Hágy dĺžka: 2,9 km; prevýšenie: 228 m; povrch: terén (lesná cesta); náročnosť: stredne ťažká
 • Štrbské pleso – Popradské pleso dĺžka: 2 x 5,5 km; prevýšenie: 241 m; povrch: asfalt; náročnosť: ťažká, možnosť návštevy Symbolického cintorína
 • PodbanskéKôprová dolina dĺžka: 2 x 7,8 km; prevýšenie: 296 m; povrch: asfalt; náročnosť: ľahká, na konci cyklotrasy je možné navštíviť Kmeťov vodopád
 • PodbanskéTichá dolina dĺžka: 2 x 11,4 km; prevýšenie: 320 m; povrch: asfalt; náročnosť: ľahká, možnosť skombinovať s turistickým výstupom do hraničného Suchého alebo Hladkého sedla

 

http://www.vysoketatry.com/vcas/cyklotrasy/cyklotrasy.htmlhttp://www.vysoketatry.com/vcas/cyklotrasy/cyklotrasy.html

Stará Ľubovňa a okolie - 30 km

Odporúčané neznačené cyklotrasy:

 • Stará Ľubovňa – Vabec – Mníšek n. P. – Kače – Medzibrodie – Sulín – Malý Lipník –   Plavnica – Stará Ľubovňa50 km (cestný aj horský bicykel)
 • Stará Ľubovňa – Nová Ľubovňa – Ľubovnianske kúpele – Chmeľnica – Stará Ľubovňa – 15 km (cestný aj horský bicykel)
 • Stará Ľubovňa – Miľava – Nižné Ružbachy – Kotník – Stará Ľubovňa – 30 km (horský bicykel)
 • Stará Ľubovňa – Osly – Vabec – Medvedelica – Litmanová – sedlo Rozdiel – Litmanová – Jarabina – Stará Ľubovňa – 35 km (horský bicykel)
 • Stará Ľubovňa – Haligovce – Červený Kláštor – prielom Dunajca – Lesnica – Veľký  Lipník – Stará Ľubovňa – 65 km (cestný bicykel)

 

www.staralubovna.sk/turisticke-trasy/

Poprad a okolie - 27 km

Milovníci bicyklov aj kolieskových korčúľ sa môžu tešiť na cyklochodník Poprad – Svit.  Z väčšej časti vedie popri rieke Poprad. Prístup na cyklochodník je z dvoch najväčších popradských sídlisk Západ a Juh. Vo Svite je pozdĺž chodníka niekoľko bufetov a reštaurácií, kde je možné sa občerstviť. Chodník sa končí za Svitom na začiatku Lopušnej doliny, odkiaľ sa dá pokračovať po cyklotrasách ďalej. Je zjazdný aj v zimnom období.

V roku 2010 bola do užívania odovzdaná trasa spájajúca mesto s Kvetnicou, ktorá vedie z časti mesta Juh III k strelnici, a ďalšie dva kilometre cyklistického chodníka, spájajúceho sídlisko Juh VI s lesoparkom v Kvetnici.

Šuňava a okolie - 45 km

Cez Šuňavu vedie tzv. osmičkový okruh. Je to cyklotrasa s kratšími, ale peknými zjazdmi z Popradu cez Smolnícke sedlo do Lupošnej doliny, Šuňavy a späť (priemerný čas 2 hod a vzdialenosť 32 km).

Levoča, Spiš a okolie - 40 km

Hradisko – Brezová – Zbojnícka lúka – Levoča (Partizánska cesta) – Levočská dolina, Kováčova vila – Levočská dolina, rampa – Levočská dolina, osada – Levočská dolina, Podhrby – Závada – Vyšné Repaše – Nižné Repaše – Oľšavica – Brutovce – Vyšný  Slavkov

(červené značenie so žltým okrajom)

Cyklochodník umožňuje prechod na bicykloch z okresu Kežmarok do Levoče s pokračovaním cez Levočskú dolinu do doliny rieky Torysa.

Úseky Hradisko – Levoča a Závada – Vyšné Repaše sú vhodné pre horské a trekingové bicykle, ostatná časť je vhodná aj pre cestné bicykle.

 

Oľšavica – Podproč, rázcestie 4,5 km – Paršivá 9 km 

(modré značenie)

Z cyklochodníka sú pekné výhľady na široké okolie. Odporúčame prehliadku pamätihodnotí zapísaných v Zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO – Spišský hrad a okolie. Vhodný pre horské, trekingové aj cestné bicykle.

 

Ďalšie turistické chodníky a cyklotrasy v okrese Spišská Nová Ves nájdete na stránke www.slovenskyraj.sk/chodniky/chodniky.html

Národný Park Slovenský Raj - 45 km

Slovenský raj má  mimoriadne priaznivé podmienky pre tento spôsob turizmu. Legálne cyklotrasy  zohľadňujú záujmy ochrany prírody a sú predpokladom bezpečného putovania pri poznávaní krás. Potrebné je vyvarovať sa skorých a veľmi neskorých jázd.

Hornádskou kotlinou

Juhom Slovenského raja

K Tomášovskému výhľadu

Na Kláštorisko a späť

 • Pri Podlesku – Podlesok – Kláštorisko
 • dĺžka trasy 6,5 km, športová náročnosť, vhodná pre horský bicykel, zelená značka
 • druhy ciest: miestna komunikácia, lesná cesta so spevneným povrchom

Na Košiarny briežok

 • Smižanska Maša – Nad Mašou – Košiarny briežok
 • dĺžka trasy 3 km, rekreačná náročnosť, vhodná pre cestný bicykel, zelená značka
 • druhy ciest: miestne a lesné

Okolo pravého brehu Palcmanskej Maši

Z historickej Levoče za výhľadmi na hornaté okolie

 • Levoča, Košická brána – Odorica – Pod Kačelákom
 • dĺžka trasy 6 km, športová náročnosť, vhodná pre horský bicykel, žltá značka
 • druhy ciest: štátne, miestne, lesné a poľné

Zo severu na juh Slovenského raja cez sedlo Kopanec

 • Hrabušice – Mýto – Pri PodleskuPíla – ústie Sokol – sedlo Kopanec – Krivian (rázc.)
 • dĺžka trasy 22 km, športová  náročnosť, vhodná pre cestný bicykel, modrá značka
 • druhy ciest: štátne

Zo severu na juh východným okrajom Slovenského raja

 • Novoveská Huta – Čertova hlava (sedlo) – Hajdúkova lúka – 1. alternatíva: Mlynky,
 • 2. alternatíva: Chotárna dolka – Biele Vody (Zejmarská roklina) – Biele Vody (rázc.)
 • dĺžka trasy 15,5 km, náročnosť expert, vhodná pre horský bicykel, zelená a modrá značka
 • druhy ciest: lesné, miestne a štátne

Zo Slovenského raja k Spišskému hradu

 • Spišské TomášovceSmižany – Iliašovce – kaplnka Sans-Souci – Harichovce – Kačelák – Danišovce, Hájenka – Domaňovce – Klčov – Bugľovce – Baldovce – Spišské Podhradie
 • dĺžka trasy 40 km, športová náročnosť, vhodná pre cestný/horský bicykel, modrá značka
 • druhy ciest: lesné, miestne, poľné a štátne

 

www.slovensky-raj.sk